7 C
Sopishte, MK
сабота, март 6, 2021

Буџет за 2018

ОПШТИНА СОПИШТЕ во прилог го доставува буџетот за 2018: БУЏЕТ за 2018 Адреса: Општина Сопиште ул:2 бр:2 1054 Скопје тел:(02)27 85 100 факс(02) 27 85 109

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ!!!

Почитувани, утре вторник 01.10.2019 и среда 02.10.2019 од 9:00 до 14:00 патот кон Патишка Река и Држилово после концесијата на Беровиќ ке биде блокиран...

Асфалтирани 3км од патот кон Држилово и Патишка Река

Асфалтирани 3км од патот кон Држилово и Патишка Река. ОПШТИНА СОПИШТЕ

Санирана ул.1 во Св. Петка – Општина Сопиште

Саниран е дел од ул 1 населено место Св. Петка

Дом на култура во Општина Сопиште

Почна со изградба објект дом на култура во о. Сопиште населено место Сопиште.  Техничката документација е изработена од страна на о Сопиште во 2016...

Нова детска градинка во Сопиште

Започна изградбата на нова детска градинка во Сопиште. ОПШТИНА СОПИШТЕ

Повик за поднесување на понуди

Повик за поднесување на понуди Република Македонија Проект за подобрување на општинските услуги - МСИП MSIP-NCB-081-19 Овој Повик за поднесување на понуди ја следи општата објава за...

Нова детска градинка во Сопиште

Започна изградбата на нова детска градинка во Сопиште. ОПШТИНА СОПИШТЕ

РЕШЕНИЕ

Општинскиот кризен Штаб Сопиште, а во врска со точка 3 од насоките дадени од Владата на РСМ бр. 44-2282/20...

STAY CONNECTED

0FansLike
1,998FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

FEATURED

MOST POPULAR

ИЗВЕСТУВАЊЕ

На ден 29.08.2019 (четврток) во раните утрински часови ќе се изврши авионска дезинсекција против ларва од комарец. На истата дата во текот на денот...

LATEST REVIEWS

3 години менаџирање со Општина Сопиште

Денес одбележуваме три години од моето менаџирање со Општина Сопиште. Во изминатиот период Општина Сопиште беше под целосна финансиска блокада со енормно големи долгови за...

Одлука за избор по јавен оглас за вработување

Одлуката може да ја видите на следниот линк Одлука за избор.PDFDownload

LATEST ARTICLES