7 C
Sopishte, MK
сабота, март 6, 2021

DON'T MISS

ПРОГЛАСУВАЊЕ НА ЈОАНИКИЈ ЗА СВЕТИТЕЛ

ПРОГЛАСУВАЊЕ НА ЈОАНИКИЈ ЗА СВЕТИТЕЛ. Архимандритот Јоаникиј, локалното население го памети како најобразованиот човек во тоа време во околината, за совет кај него доаѓал многу...

Средба со теквондо мајстори, о. Сопиште 2018

СПОРТ Младите теквондо мајстори од о. Сопиште на средба со градоначалникот по одржаниот Kobra championship Skopje. Освоени 9 златни и 2 сребрени медаљи, о. Сопиште...

Асфалтирана ул. 6 Долно Соње

Асфалтирана улица 6 во Долно Соње. ОПШТИНА СОПИШТЕ

LATEST ARTICLES

Social Links

0FansLike
1,998FollowersFollow
16,700SubscribersSubscribe

EDITOR PICKS